Deep house – další trend nebo i něco víc?


Co je vlastně deep house?
 
Určitě už jste někdy v rádiu slyšeli písničku žánru deep house. Vyznačuje se pravidelnými údery elektroniky, stejně jako jeho rychlejší varianta house. Samotný house vznikl, jak už název napovídá, především jako hudba taneční. Deep house je jiný, interpreti si tu víc hrají s melodiemi, dojemným zpěvem a hlavně klidnější, hlubší vlnou, hudba je složitější, určená spíše k poslechu – proto deep house = „hluboká housová hudba“. Tento žánr je ovlivněn jazzem a soulem, je příjemný pro široké publikum posluchačů a získává si stále více příznivců.
posluchači koncertu
 
Kdo je na scéně?
Jedním z největších jmen deep housu je Robin Schulz, který byl za svůj remix písně Waves od hip-hopera, který si říká Mr.Probz nominován na cenu Grammy. V USA i Evropě se prosadil i remix písně „Prayer in C“, který osloví i netypických videoklipem s partou mladých lidí na skateboardech. Oblíbení interpreti deep housu jsou Duke Dumont a jeho celosvětový hit Ocean drive, který oslovuje zajímavým textem i hudebním provedení nebo neortodoxní zpěvačka Kiesza, která tančí v lacláčích ve videoklipu Hideaway. The Chainsmokers se prosadili hitem #Selfie, který nemá s deep housem nic společného, ovšem později natočili singly „Roses“, „Closer“ a „Paris“, které to dotáhly k raketovému úspěchu. Ne tak známá je příjemná skladba „Let you go“, kterou natočili ve spolupráci s americkým duem Great good fine OK.
 sluchátka s mikrofonem
Kam zajít?
 
Pokud nechcete poslouchat jen do sluchátek a chcete si na deep house i zajít, protože vás něčím zaujal, třeba v Praze je určitě možnost. Doporučit můžu třeba M1 Lounge Bar přímo na Staroměstském náměstí. Ve studentských městech jako Brno je určitě taky výběr výborný, mezi jiným Perpetuum Music Club. Ať už zajdete kamkoli, určitě vás neuvítá atmosféra klasické diskotéky, ale příjemnější posezení a, troufnu si tvrdit, kvalitní hudba. Tak co, zkusíte to?