Umíte uklízet?


Umět uklízet je základ pro hezkou a upravenou domácnost. Asi nikdo nechce bydlet v domě nebo bytě, kde je hromada věcí naházená různě na sobě a nebo kde je špína. Je potřeba uklízet průběžně. To je klíčem k úspěchu, protože pokud budete po něčem uklízet průběžně, nikdy se vám nestane, že byste museli uklízet celé hodiny a hodiny. Je lepší uklidit každý den něco málo, a ve výsledku sice budete nejspíš uklízet denně, ale ne několik hodin. Důležitá je systematičnost i u celkového úklidu, a na to spousta lidí zapomíná. Určitě oceníte pár triků, aby byla i vaše domácnost čistá aneb naučte se uklízet https://modryzralok.cz/cista-domacnost-aneb-naucte-se-uklizet-efektivne-a-zabavne/.

paní uklízečka

Spousta lidí uklízí chaoticky. V prvním roce by si každý měl vytřídit věci, které už nepoužívá a nebo mu jen zabírají místo. Klíčem ke šťastnému životu opravdu není vlastnit spousty věcí, naopak čím více věcí máte, tím větší máte zodpovědnost za tyto věci – protože se o ně musíte starat. Proto vytřiďte co vám už neslouží a s lehkým srdcem se jich zbavte, mohou posloužit jinde. Věci je dobré udržovat srovnané, protože pak nebudete muset všechno neustále přerovnávat.

úklidové prostředky

Jak uklízet?
Abyste měli doma čisto, je dobré čistotu udržovat průběžně. Pokud vám něco ukápne na zem či na linku, prostě to setřete a nenechejte nečistoty zaschnout. Je jasné že například při vaření člověk ani nemůže neustále varnou desku utírat, ale nenechte po vaření kapky jídla zasychat a raději se jich zbavte hned. Nečekaná návštěva vás už nezaskočí, pokud se budete držet pár jednoduchých triků, jak udržet domácnost uklizenou a čistou.

Důležité je zapojit všechny
Pokud nebydlíte sami, každému dejte úkol, který bude dělat sám a automaticky. Jestli ale i tak nebudete stíhat například předvánoční úklid, můžete si najmout úklidovou firmu, která vám domácnost vyletí naprosto dokonale. Její služby jsou ale často zarezervované měsíce dopředu, proto si je objednejte včas.