Jaký fén je ten pravý pro vaše vlasy

S výběrem fénu to nemusíte mít vůbec snadné. Pokud si chcete koupit nový, měli byste si nejprve ujistit, který je pro vás ten pravý, abyste svého nákupu nelitovali. O výsledku fénování totiž rozhoduje spousta parametrů, a tak se pojďme společně zorientovat, jak máte vybrat ten nejlepší právě pro vás.

Každý typ vlasů potřebuje fén jiných parametrů. Krátkým a jemným vlasům vždy postačí menší příkon než vlasům dlouhým a hustým. Takové vlasy naopak ocení vyšší a intenzivnější rychlost vysoušení, které jim dopřeje fén s výkonem vyšším než je 1800 W. Především podle toho byste měli vysoušeč vlasů vybírat, dále byste měli hledět na další možnosti, jako je například možnost nastavení teploty vzduchu, rychlosti foukání, ale také mnohem širší výbava.

Ionizace
Fény s ionizátorem jsou velkou novinkou, která nadchne všechny, kdo mají neposlušné vlasy. Ionizovaný horký vzduch nejen vlasy vysuší, ale také uhladí do vysokého lesku. Při zapnutí fénu se uvolní ionty, které uhlazují šupinky na povrchu vlasu, a zároveň rozbijí kapky vody na malé částečky, které následně vlas vstřebá. Vlasy jsou tak chráněné proti tvorbě statické elektřiny i proti přesušení, jelikož nedochází k odstraňování vlasové vody, která je potřeba k hydrataci vlasu.

Nastavení teploty
Abyste vlasy zbytečně nepřesušovali, měli byste je nejprve prosušit jen mírně teplým vzduchem. Horký vzduch se pak hodí na rychlou úpravu a dotvarování účesu. Fén by proto měl mít nejméně dvě možnosti volby teploty. Regulace vám zajistí dosažení požadovaného výsledku nejen pro vás, ale i pro celou vaši rodinu s různými typy vlasů. Jemné vlasy vždy vyžadují nižší teplotu, na kudrliny a husté vlasy, které se suší obtížněji, raději použijte teplotu vyšší, čímž zkrátíte dobu fénování. Před dokončením úpravy účesu nezapomeňte na studený vzduch, který podporuje a zajišťuje požadovaný vyfoukaný tvar vlasů.

Keramika či titan?
Pokud se fénujete častěji, pořiďte si raději fén s keramickým ohřívačem. Je nejen výkonnější, ale také šetrnější. Titan je vhodný spíše pro profesionální kadeřníky, jelikož je mnohem lehčí, což ocení právě ti, kteří drží fén po celý den v ruce.

Nástavce a výbava
Každý fén má dnes již alespoň základní výbavu. Mezi ni patří difuzér a různé velikosti trysek. Pokud však nemáte vlasy delší či vlnité, difuzér vám k ničemu nebude. Vlnité vlasy ho však uvítají, jelikož skvěle podpoří jejich strukturu, čímž vznikne nadýchaný a zvlněný účes. Úzké trysky usměrňují a zesilují proud vzduchu, který navíc správně nasměrujete od kořínků, čímž dosáhnete různých stylingových účesů, nebo naopak srovnáte nepoddajné vlasy.