Povlečení jako důležitý doplněk

Ložní prádlo je prvek, který zaujme hned po vstupu do místnosti, proto bychom neměli podceňovat jeho výběr. Mělo by ladit se stylem ložnice a zároveň zaručovat pohodlí našeho spánku. Zvolením barev a vzoru na sebe mnohé prozrazujeme. Květinové motivy o nás mohou říct, že jsme romantické duše, geometrické tvary výrazných barev naopak naznačují, že jsme otevření a kreativní.
Povlečení zároveň garantuje snadný způsob, jak oživit naši ložnici. Každý měsíc můžeme zažívat změnu. Stačí vybrat jiný vzor a hrát si s barvami. Díky ložnímu prádlu nepropadnete do stereotypu a naleznete novou dávku inspirace.

postel
 

Nejen otázka módy

Správný výběr povlečení není jen otázkou posledních trendů, ale především osobní záležitostí. Vy sami v něm strávíte celou noc, a proto se v něm musíte příjemně cítit. Důležitý je materiál, ale i barva, pro kterou se rozhodnete. Neměla by být agresivní. Oblíbené jsou odstíny béžové, pískové, šedé či květované vzory. Vhodné je však při výběru myslet i na design, aby se vám povlečení barevně hodilo do místnosti. Není příliš vhodné pořizovat do decentně a elegantně zařízené ložnice pestrobarevné ložní prádlo.

ložnice

Z materiálů se pak nabízí zvlněný krep, který je oblíbený díky snadné péči. Nemusí se žehlit a pomačkání na něm není vidět. Flanelové povlečení se rovněž nežehlí. Je vhodné do zimních měsíců, protože krásně hřeje. Dalším oblíbeným materiálem je satén, který nabízí pocit luxusu. 100% bavlna je také velmi rozšířená díky vhodnosti pro alergiky.

nohy

Cena lůžkovin se pak odráží od materiálu a od výrobce. Pěkná povlečení seženete již od 400 Kč. Pokud dáváte přednost kvalitě a modernímu designu, připlatíte si. Průměrná cena se pohybuje kolem 600 Kč, ale může se vyšplhat i na 1000 Kč za jednu soupravu. Trh nabízí rovněž kvalitní povlečení od českých výrobců, které se vyznačují vysokou kvalitou, ovšem to se odráží i na jejich ceně, ale lidé je i tak vyhledávají, protože věří dlouholeté tradici českých textilních výrobků.