Krásný pes


Zkoušeli jste vzít v úvahu mimo klasická a oblíbená plemena také Akita inu? Je to psík původem až z dalekého Japonska. Přesněji řečeno z prefektury, kterou má již ve svém názvu, tedy, Akita.

A co že je to vlastně za pejska?

Nejprve si řekněme, že není vhodný do panelákového bytu. Ne, že by tam nemohl žít, to je nesmysl, ale přece jen jde o psíka střední velikosti a nemusel by se v malém bytě cítit dobře. A navíc je to pes, který se rád proběhne, má tedy rád časté vycházky.

pes

Společník je to veskrze oddaný a svého pána plus jeho rodinu dokáže ochránit. Jenže je někdy poněkud svéhlavý. Pro toho, kdo nemá trpělivost není vůbec vhodný. On totiž, když si postaví hlavu, nehne s ním vůbec nic. A zde právě musí nastoupit laskavost a trpělivost. Vztek a trestání tu nemá význam. Akitu tím ještě více utvrdíte v jeho konání, ale nepohnete s ním. Proto potřebuje dobrý výcvik, stejně jako socializaci. Právě pro tu svou tvrdohlavost.

Není to žádný útočný pes, který by bezdůvodně někoho napadal. To je trochu s podivem, protože dříve byl zneužíván ke psím zápasům. Také však patřil k velmi oblíbeným společníkům samurajů. Pro ně to byl ovšem také ochránce a jejich pomocník.

pozorný psík

Pokud byste takového psíka chtěli, zásadně jej neberte z množírny, protože pak spláčete nad výdělkem. Takového psa nemusíte zvládnout, nepočítaje v to rozličné vady a choroby. Akita inu prodej by měl být pod kontrolou, a to je pouze v případě osvědčeného prodejce s patřičnými certifikáty a průkazy původy. Nu a takového najdete zde, v tomto článku přímo na internetu. Dostanete se k němu tak, že kliknete na odkaz výše a hned máte potřebné kontakty. Zde se již musíte domluvit sami, protože takový pejsek není houska na krámě, ale jeho koupě se musí předem domluvit. A mně nezbývá už nic jiného nežli popřát hodně hezkých chvil s novým kamarádem.