Šedá barva v luxusním kamenném provedení

Velkým trendem v barvách interiérů, ale i exteriérů je šedá barva. Není na první pohled nijak výrazná, nikomu se nevnucuje, dokáže stát v pozadí, a přesto vykouzlí neopakovatelnou atmosféru. Zkrátka, je jedinečná. A pro její použití v interiéru svědčí jistě i fakt, že ji můžete volit v celé řadě atraktivních odstínů a nikdy nešlápnete vedle. Stejně tak jako v případě, kdy ji budete kombinovat spolu s ostatními barvami – žádná kombinace není špatná, protože tato barva se skvěle doplňuje prakticky s čímkoli.

kameny

Nicméně přece jen je potřeba nad její volbou přemýšlet. Když ji chcete využít v nějaké místnosti, měli byste si dobře promyslet, jaký zvolíte odstín, aby místnost nebyla příliš tmavá, aby v ní nezanikaly jiné zajímavé detaily. Ovšem pozor, jistou vadu na kráse šedá barva přece jen má – má sklony k tomu být nudná, zkrátka jí musíte rafinovaným způsobem dodat jiskru. A pokud se necítíte příliš jistí ve vzájemných barevných kombinacích, pusťte šedou barvu do svého interiéru v podání takových materiálů, které vás nezklamou.

Sázkou na jistotu je kámen. V tomto případě můžete volit z celé řady zajímavých odstínů šedé barvy. Kámen v leštěné podobě má typický lesk a jiskru, které každého na první pohled zaujmou. V jeho podání nebude šedá barva nudit a stane se zajímavou dominantou vašeho interiéru. Nebude působit lacině, ale naopak velice luxusním dojmem.

schodiště

A jaké interiérové prvky můžete volit v podobě z kamene?
Na výběr máte celou řadu možností.

Ve vašem interiéru se budou skvěle vyjímat například schody z kamene TechniStone. Pro jejich zhotovení můžete stejně tak dobře zvolit kámen přírodní, jako i ten umělý. Výhodou umělého kamene je širší možnost výběru odstínů šedých barev, výrobce vám namíchá odstín a provedení přesně podle vašich přání. To je možné proto, že umělý kámen se vyrábí z kamene přírodního, a tak je snadné namíchat ten pravý žádoucí poměr kameniva podle vašich představ.