Podnikající student

To je něco, co se skoro až nevidí, a přesto je v této republice spousta studentů, kteří rozjeli při studiu i vlastní podnikání, často to nemusí být žádný gigant, ale může se jednat o startup, který, možná až skončí, možná ještě během studia, může daného člověka klidně i uživit, pokud tedy přežije prvních pár let, které jsou zdaleka nejkrizovější. Může se jednat doslova o cokoliv, nejčastěji se však jedná o IT nebo snad i nějaký marketing. Spousta lidí ale dneska běžně vydělává i jinak než „brigádně“ ke studiu, protože nejen že mohou, ale je to i potřeba. Někdy je prostě dobré odloučit se od rodičů a začít si žít po svém, s penězi, které si vyděláte vy sami. Někdo prostě jen nechce zůstávat v mamá hotelu, někdo se chce postavit na své vlastní nohy co nejdříve. A přesně pro tyto případy je tu spousta možností, kde mohou tito studenti sehnat peníze na své podnikání.
kostkovaná košile

  1. Bankovní studentské půjčky

Jedná se o zvýhodněné půjčky, které si může vzít každý student, většinou se jedná o menší částky do sto tisíc, s nulovým úrokem, flexibilní splátkovou dobou a s možností splatit vše dříve. Proč vlastně ne? Pokud chcete začít podnikat, není rychlejší a bezpečnější způsob, jak se dostat k penězům, pokud tedy nemáte někoho, kdo by vás za sponzoroval.

  1. Rodičovské „půjčky“

Studenti už jsou většinou dospělí, a co se týče zdroje financí, není rodina zrovna tím nejnebezpečnějším. Pokud jeden chce začít podnikat, měl by se třebas i zeptat rodičů. Mnohdy se mu to pokusí rozmluvit, ale ve většině případů možná i něco dostanou, třeba se i složí celá rodina – můžete si rovnou otevřít celý rodinný podnik.
rohová sedačka

  1. Stará dobrá brigáda na pár let

Může se stát, že ani rodiče nejsou ta správná cesta, a tak vám nezbývá nic než pracovat. Není ale třeba nikde dělat za minimální mzdu, pokud studujete ve větším městě, dají se sehnat naprosto super brigádní pozice, kde dostanete klidně i 350 korun na hodinu za velmi dobrou flexibilní směnu, což je naprosto ideální.