Nestíháte? Jak se ráno namalovat za pět minut?

Není nic náročnějšího, než se po ráno dostat z postele. Pak už začíná každodenní koloběh, kdy musíme vypravit děti do školy, manžela do práce a čas, určený vám, už nemáte. Některé může naopak před dveřmi čtyřnohý mazlíček, který také žádá o pozornost.
 
Všichni se tedy asi shodneme, že ranní vstávání není jen tak. Mnoho lidí tak při ranním spěchu zapomínají na jinak důležitou snídani nebo se odbývají svou ranní přípravu po vizuální stránce. I přes ranní honičku si ale můžete ranní přípravu alespoň malinko ulehčit. Ano, řeč je o líčení, protože i za pět minut můžete ukázat reprezentativní a svěží make-up, který vydrží celý den.
 pihatá žena
1.       Krémujte
Výživa pleti je nesmírně důležitá, a proto, aby make-up vždy vypadal dobře, je zapotřebí před jeho samotným nanesením zvláčnit pokožku vhodným denním krémem. Pokožka bude zdravější a bude mnohem lépe odolávat stresu a výrazným změnám teplot, se kterými se můžeme setkat právě v těchto dnech.
 
Sáhněte po tónovacím krému, který dokáže sjednotit pleť a zakryje drobnější nedostatky, jako je začervenání nebo kruhy pod očima. Navíc pleť krásně rozjasní a vy budete vypadat odpočatě.
 
2.       Make-up
Po krému přichází na řadu make-up. Odstín by měl být co nejpodobnější odstínu vaší pleti. Není totiž nic horšího, než když je obličej výrazně tmavší než krk a zbytek těla. Platí to samozřejmě i naopak.
 
Aby samotný make-up působil co nejpřirozeněji, rozetřete ho i na krk a dekolt. Hezky se sjednotí a nebude vytvářen nevzhledný přechod mezi obličejem a krkem. Make-up zafixujte dlouhotrvajícím pudrem. Bude vám na pleti lépe držet a nebudete ho muset předělávat několikrát z den. Pudru však používejte pouze trošku, jinak by výsledný efekt působil uměle.
 potřeby na líčení
3.       Krásná kukadla
Pokud ráno pospícháte, vystačíte si s pouhou řasenkou, která prodlouží řasy a dodá oku svůdný a výraznější ohled. Oči můžete ještě případně zvýraznit tužkou na oči, kterou si vytvoříte na horním víčku tenkou linku těsně u linie řas.