Po čem šlapeme: LINOLEUM, PVC nebo VINYL ?


Výhody PVC:
·        nízká cena
·        možnost výběru dekoru
·        jednoduchá pokládka
·        snadná údržba
·        odolnost vůči opotřebení
·        životnost
 stavební dozor
Shrnutí:
Pokud jste nuceni řešit finanční otázku při stavbě či rekonstrukci, ale přesto chcete mít dobře vypadající podlahu, bude PVC řešením právě pro vás. Dříve se PVC používalo především do předsíní či kuchyní díky své odolnosti. V dnešní době, kdy PVC podlahy však prošly velkým vývojem a lze je zakoupit v různých dekorech, začínají se používat i do ostatních místností. Prodává se převážně v rolích o různých metrážích a m² lze zakoupit od cca 180Kč.
vstupní hala s obrazy

Výhody linolea:
·        přírodní materiál
·        snadná údržba
·        odolnost vůči opotřebení
·        hygienické vlastnosti
·        vhodný pro alergiky
·        antistatické vlastnosti
 ukázka dřeva
Shrnutí:
Pokud jste člověk ekologicky smýšlející, je přírodní linoleum tím správným řešením právě pro vás.
Při jeho výrobě jsou použity čistě přírodní materiály jako je lněný olej, vápenec, přírodní pryskyřice či juta. Je tedy naprosto ekologicky odbouratelné. Vzhledem k hladkému povrchu je lino také nenáročné na čištění. Doporučeno je spíše čištění suché. Při mokrém čištění je nutné použít přípravek k tomu určený, vzhledem k rozdílnému Ph. Při použití jiných agresivnějších prostředků by mohlo být povrchu spíše ublíženo. Zakoupit ho můžete v rolích o různých šířkách, ale také ve čtvercích či lamelách jako plovoucí laminátové podlahy. Vzhledem k rozličnosti barevných odstínů a dekorů lze na podlaze vytvořit též různé vzory. Cena za m² se pohybuje od 600Kč.
 
 
 
 
 
 
 
Výhody vinylu:
·        odolnost vůči vlhkosti
·        vhodný pro podlahové vytápění
·        snadná údržba
·        mechanická odolnost
·        velký výběr dekoru
·        protiskluzový povrch
 
 
Shrnutí:
Co se ekologie týče, vinylová podlaha vám velkou službu neudělá. Je totiž vyrobena z PVC, což je prostě a jednoduše umělá hmota. Cenově však nemíří extrémně vysoko, jak by se dalo čekat.
Lze nakoupit již v ceně od 300Kč/m². Vinylová podlaha je upřednostňována především díky své odolnosti vůči mechanickým poškozením. Je tedy velmi vhodná do interiérů rodin s dětmi, které rády metají hračkami o zem či s domácími mazlíčky s ostrými drápky. Pokud se přece jen stane nehoda a na vaší podlaze se objeví škrábanec, lze jej opravit. Opravu zvládne šikovný kutil za pomocí opravné sady vinylových podlah. Pokud škrábanec pouze opravit nelze, je možno vyměnit celý poškozený dílec.