Bydlení s rodiči

V dávných dobách bylo normální, když žily i tři generace v jednom domě. V dnešní době už to takovým trendem není. Občas se ale stane, že právě ke společnému bydlení s rodiči dojde. Aby byly obě rodiny spokojeny, je nutné přejít na kompromis a vzájemnou toleranci. Nevýhodou je například málo soukromí, neshody kvůli opravdovým maličkostem nebo příliš častá kontrola. Společné bydlení s rodiči ale nemusí hned znamenat katastrofu. Trhliny se sice objevit mohou, ale nemusí to být tak zlé, jak se zdá.

rodina

Čím více lidé stárnou, tím více se mění jejich zvyky a neradi se přizpůsobují něčemu novému. Rodiče o nás říkávají, že jsme na všechno až moc rychlí, zatímco oni až moc opatrní.

Kdysi bylo samozřejmostí, že i prarodiče pohlídali vnoučata, která se s nimi viděla prakticky kdykoliv. Dnes už je to spíše tak, že když vidí své vnoučata dvakrát do měsíce, tak je to ještě hodně. Jejich děti se jim ještě odvděčí tak, že na stará kolena je dají do domu důchodců, aby se o ně nemuseli starat. Velmi špatný přístup. Nevím, jak to vidíte vy, ale rozhodně to není vůbec pěkné, když si uvědomíte, co a kolik toho pro vás vaši rodiče za celý život udělali.
To, co je hlavním důvodem společného bydlení je většinou nedostatek financí nebo praktické důvody.

těhotenství

Dvou či více generační rodiny v jednom domě mohou být také zkouškou pro váš partnerský vztah. Může vznikat mnoho konfliktů, které musíte s partnerem nějakým způsobem řešit a vidíte tedy, jak k problémům přistupuje.
Každý bydlení s rodiči vidí z jiného úhlu pohledu. Pokud ale máte možnost bydlet sami, určitě tuhle možnost nezahazujte. Časem byste stejně zjistili, že bydlení s rodiči není to pravé ořechové. Pokud ale možnost nemáte, důležité pro vás budou pevné nervy a hlavně špetka humoru.

Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, neváhejte navštívit .