Moderní elektronické technologie

Díky novějším elektronickým technologiím lze ušetřit peníze vydaných za energie. Zdá se Vám to nemožné? Opak je pravdou. Výrobci jsou nuceni vyrábět čím dál více úspornější spotřebiče. Nový spotřebič oproti staršímu, ačkoli je technologicky zdatnější, spotřebovává méně elektřiny. Tím se investice, vynaložená na pořízení nového spotřebiče velmi, ryche vrátí.
 
Lednice
Lednice stará deset let spotřebuje až o pět tisíc korun více než novější modeernější lednice. Pozor také na námrazu v lednici a mrazáku, díky ní musí spotřebič vynaložit ještě více energie na její provoz.
 spotřebiče do kuchyně
Pračka
Nejenom, že starší pračky mají menší objem bubnu, do kterého se vejde méně prádla, mají také vyšší spotřebu eletřiny i vody a to až 3x v porovnání s novější moderní pračkou. Do novější pračky se vejde až 8kg prádla, spotřebovává tím pádem méně energie a vody.
 
Svítidla
Klasické žárovky už v dnešní době používá málokdo. Na trhu jsou výrobci dodávány nejrůznější LED svítidla, které mají lepší svítivost a mnohem menší spotřebu elektrické energie. I přes to, je dobré ze svítidel utíat prach, protože zaprášené svítidlo si bere více enrgie. A také nezapomínejme zhasínat tam kde svítit nepotřebujeme.
 
Televize
Starým mohutným a těžkým přístrojům již odvoznilo a nahrazují je tenké LED televizory. Nejen, že se na ně lépe kouká, ale mají podstatně nižší spotřebu elektrické energie a nezabírají tolik místa.
 pc laptop
Počítač
Ano i tady staré mohutné neúsporné monitory nahrazují tenké LED monitory. A nejen to. Klasické stolní počítače jsou vytlačovány notebooky. Tyto spotřebovávají méně elektrické energie a stávají  se více oblíbené i ve firmách.
 
A kam se starými spotřebiči co už neslouží? Některé můžeme zanést do prodejny s elektronickým zbožím, jiné, především ty větší je třeba odvézt do sběrného dvora. V menších obcích se periodicky provádí svoz nebezpečného odpadu.