Někdy peníze nejsou

V soukromém podnikání je člověk jednou nahoře a jindy zase dole. Takové výkyvy tu nejsou ničím neobvyklým, spíše by se dalo mluvit o běžné věci. A je nasnadě, že když se nevede tak, jak by se mělo vést, odnáší to nejen podnikatel sám. Nejen že tento nemusí mít ani na svou vlastní obživu, ale nemusí se dostávat peníze ani na to, aby se taková firma aspoň udržela v chodu.

A to je skutečně zásadní problém. Protože se v podnikání musí peníze točit, a použijeme-li starou známou moudrost, kdo nemaže, ten tu nejede.

Do podnikání se prostě musí nějaké ty peníze vkládat. Musí se investovat, aby se to později vrátilo v podobě zisku. A obvykle se takové peníze na investování berou z právě zmíněných zisků.

EU mince

Jenže co když se zisky nedostaví a nejsou tedy vlastní zdroje finančních prostředků, ze kterých by se dalo brát? Pak je nejednou už jen jediné řešení. A tím je podnikatelská půjčka. Tedy peníze poskytnuté nějakou finanční institucí k tomu, aby se použily pro investování do zmírajícího podnikání, které se bez nich neobejde.

Jenže je nespornou skutečností, že je-li podnikatel v nesnázích, jen tak někde podobnou půjčku nedostane. V nejedné finanční instituci ho sice uvítají a prověří, ale pak žádost zamítnou. Z obavy, že by podobný podnikatel nemusel být schopen dostát svým závazkům.

eura bankovky

A tak se musí nějaká ta dostupná půjčka hledat, hledat a zase hledat. A kdo hledá, ten obvykle i najde. Protože naštěstí existuje i americká hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky, a ta už nejednoho z našich podnikatelů zachránila, a to i v nouzi nejvyšší.

U takové hypotéky jsou totiž pravidla pro její získání daleko jednodušší a snadno splnitelná, a proto tu uspěje i ten, koho by v jiné finanční instituci odmítli, ten, kdo není pro banky ve své tíživé situaci zajímavý.

A proč by si jeden nepůjčil třeba právě tady? Když se tu uspěje snadno, a navíc je to i výhodné?