Jak se zbavovat zvětšené prostaty díky čaji?

Pojďme si říct něco k prostatě.

Co je to zvětšená prostata? To je nezhoubné onemocnění u mužů. A čím se to projevuje? Především, když máte obtíže při močení. Prostata je prostě orgán. Taková menší žláza, kterou najdete pod močovým měchýřem. Jako takový faktor je věk, ale s tím se nedá nic dělat. Dále to může být velká produkce testosteronu, ale vliv má i dědičnost.

Čaj na prostatu

Prevencí proti zvětšení prostaty je samozřejmě dobrá životospráva. Dále to může být i pravidelný pohyb. Nemusí to být jen procházky, ale pokud máte rádi třeba tenis, tak si zahrajte. Muži tento problém hází za hlavu, což není vůbec dobré.

Pokud chcete něco, co zabere, tak je to oblíbená možnost a tím je čaj na prostatu. Celkově velký příjem tekutin vyžaduje častější močení, což i když je bolestivé při tomto onemocnění, tak je dobré. Vždy je něco špatného k něčemu dobré. Bylinné čaje na prostatu můžete sehnat v sáčcích, ale také sypané. Jaká bylina nejvíce pomáhá? Nejvíce podporuje funkci močových cest a prostaty vrbovka.

Čaj na prostatu

Vrbovka malokvětá je vlastně takový zázrak na močové cesty a prostatu. Používá se nejen při problémech s prostatou, ale také při onemocnění ledvin a močového měchýře. Nejvíce sbíranou částí byliny je nať a sbírá se od června do září. Dále se v čaji na prostatu vyskytuje například i celík zlatobýl, zde se také sbírá jen nať. Podporuje močové ústrojí, močových měchýř, ale i imunitu a klouby. A také zde najdete dobromysl obecnou, která je takové přírodní antibiotikum. Dobromysl se užívá při migrénách, nespavosti, má protikřečové účinky, má vliv na psychiku, zvyšuje vyměšování žluči atd. Nebo vřes obecný, který je doporučen při nemoci ledvin a močového ústrojí. Nejen že pomáhá na prostatu, ale pomáhá i na otoky nohou, stejně jako dobromysl zlepšuje spánek a nervovou soustavu. Toto je nejčastější kombinace pro čaje na prostatu.

Pokud tento čaj budete pít dlouhodobě a dvakrát denně, poznáte, jak se vám velmi uleví.