Hypotéka na pozemek, která rozdíly nedělá

Co se vám vybaví, když se řekne spokojená rodina? Průzkumy prokazují, že představa ideální rodiny je pro mnohé muž, žena dvě děti (holka a kluk) a pejsek s kočkou. Téměř v každé reklamě vidíte právě takovou skladbu. Všichni se na sebe usmívají a objímají se. Tatínek s maminkou se políbí na líčko či ústa, jakkoliv to připomíná spíše grotesku, a děti k nim přiběhnou, taktéž usmívajíc se a pak se všichni spolu za ruce točí kolem dokola a užívají si jejich perfektně zavlaženého zastřiženého trávníku s nádherným domem v pozadí. Zdá se vám to komické? Nám taky.

dům u jezera

Dobře totiž víme, že nemusíte mít dvě překrásné děti jako z omalovánky, nebo krásnou manželku, nebo urostlého dokonalého manžela. Můžete být rodina neúplná, Můžete být rodina homosexuální, rodina multikulturní, anebo nemusíte mít rodinu vůbec. Jste „jen“ single spořádaný člověk, který si prostě dá dohromady jedna a jedna a ví, že se vyplatí v dnešní době investovat do nemovitostí a že výstavba domu a koupě pozemku mezi tyto investice neomylně patří.

dům

Máte to již vše promyšleno, ale nevíte přesně, jak dál? Postup je jednodušší, než si myslíte. Můžete začít doložením účelu pozemku instituci, kterou jste si pro svůj sen vybrali. Je zde několik možností od stavebního povolení, přes územní souhlas, regulační plán až po vyjádření stavebního úřadu. Výběr banky či nebankovní instituce je však tím nejdůležitějším krokem. Některé banky si stanovují poněkud omezující kritéria, která vás můžou časem nepříjemně překvapit. Některé se však snaží najít řešení na míru, která budou vyhovovat vašim požadavkům. Pokud se neradi vážete, vyberte si takovou hypotéku, která vám bude nabízet flexibilitu a zároveň jistotu. Pokud máte však stále strach, nebojte se zeptat profesionálů, kteří vám o hypotéce na pozemek řeknou vše, co k uskutečnění svého snu potřebujete vědět.