Úroda výhonků vás zásobí vitamíny na celou zimu

Dbáte na zdravé stravování a chcete své tělo zásobit důležitými látkami i v zimě? Nechcete běhat do lékárny pro drahé umělé preparáty? A neláká vás ani nákup cizokrajného, chemicky ošetřeného ovoce a zeleniny? Pak vsaďte na vlastní produkci v podobě čerstvých křupavých výhonků, které můžete mít na stole již za pár dní.

potraviny

Pěstování klíčků rostlin se postupně dostává do povědomí stále širšího okruhu lidí. Není se čemu divit, protože se jedná o snadný a zábavný způsob, jak obohatit svůj jídelníček o mnoho druhů křupavé zeleniny bohaté na vitamíny, která bude pocházet z vaší vlastní domácí bio produkce, a to za mizivou cenu.

K tomu, abyste si vypěstovali vlastní bohatou úrodu křupavých klíčků, nemusíte podniknout nic složitého. Stačí si pořídit nádobu na klíčení a semínka rostlin, o které máte zájem, a to je vše. Sklízet můžete s úspěchem i na okenním parapetu toho nejmenšího bytu, takže vaše možnosti pěstování nejsou nijak omezeny vlastnictvím zahrádky či alespoň balkónu, jak toho u běžné zahradnické produkce bývá.

semeno

V případě pěstování výhonků si vystačíte jen s miskou anebo sklenicí na klíčení semínek. Její pořízení je snadné a rychlé a nevyjde vás ani na moc peněz. Navíc, provizorní náhradu si můžete prakticky zadarmo zhotovit i doma ze zavařovací sklenice, ovšem pravda je, že speciální sklenice na klíčení vám poslouží o něco lépe a nebudete se muset obávat o její zdravotní nezávadnost. Takže vzhledem k tomu, jak je klíčení semínek levné a nenáročné, tak se vám počáteční malá investice do speciální sklenice na klíčení jistě vyplatí.

Jak na to?
Celý proces vždy začíná tím, že necháte semena přes noc nabobtnat ponořená ve vodě. Poté vodu slijete a ještě několik dní semínka proléváte tak, aby byla neustále ve vlhkém prostředí. Pokud budou zároveň v teple a na světle, brzy se vám odmění bohatou sklizní čerstvých výhonků, které obsahují to nejlepší, co vám může příroda dát.