Streamovaní na Twitchi

Twitch je platforma, jenž se zabývá přenosem živého vysílání od tvůrce až k jednotlivým divákům. Zajímavé okamžiky se zachycují klipy, které se dají stáhnout.

Streamovaní na Twitchi

Každý je tu vítán

Tato platforma je výjimečná v tom, že se speciálně zaměřuje na živé vysílání, které mají rozhodně své výhody a mnoho lidí se na ně dívá raději než na klasická videa, což samozřejmě záleží na každém z nás. Kdokoliv si tu může založit svůj účet a spustit na něm živé vysílání, na které se kdokoliv může dívat jen se zpožděním pár sekund na druhém konci republiky. Nejčastěji mají tvůrci propojené vysílání s kamerou, aby mohli hrát hry, nebo ukazovat něco na monitoru a zároveň byl vidět jejich obličej.

živé vysílání

Twitch byl založen roku 2011, přičemž i v dnešní době je velmi oblíbený. Po celou dobu tu běží chat, kdy diváci přímo komunikují s autorem, takže je tu vzájemná interakce, což je oproti videím opravdu velká videa. Samozřejmě někteří lidé si touto prací i živý. Příjem mají z reklam partnerského programu a také od samotných lidí, protože ti můžou darovat libovolnou částkou a také si koupit odběr, díky kterému získají vždy nějaké výhody.

Krátké klipy

Lidé nejčastěji dělají livestreamy z her, protože většinou je základem bavit diváky, což rozhodně hraní her splňuje. Takže to vypadá tak, že tvůrce hraje nějakou hru, tu vtipně komentuje, čte si komentáře a různě na ně reaguje. Divák tu tedy může zažít spoustu zábavy, což je rozhodně příjemně strávený čas, jenž stojí za to. Ještě si povíme o takové jedné chytré funkci.

video pult

Tou jsou klipy, protože když se stane něco vtipného či zajímavého, tak si můžeme uložit pár desítek vteřin záznamu, který můžeme třeba sdílet s ostatními diváky, nebo úplně jinými lidmi. Stačí si totiž zkopírovat odkaz klipu a ten poslat ostatním, nebo si jej pro památku uložit, abyste je měli k dispozici. Potom je tu ještě jedna možnost a tou je stažení klipu How to download a Twitch clip? Je to velmi snadné, protože existuje web přesně určený k stahování videí a klipů z této platformy, kam prostě stačí jen vložit odkaz a dále se už o nic nemusíme starat, protože video se za chvilku stáhne.