Jak se zabavit v mobilní dřevostavbě

Mobilní dřevostavby někteří lidé zavrhují při představě, že jde o minidomeček na kolečkách, kde žijete jako ve skladišti. To se však týká jen sezónních staveb, celoročně obyvatelné domy mají jinou úroveň a prakticky je nerozeznáte od pevných přízemních dřevostaveb na základové desce. Uvnitř je zpravidla běžná velikost bytové dispozice 2+1, navíc s vkusně rozmístěným bytovým zařízením.

moderní kuchyně

Značnou výhodou je bydlení v přírodě, zvláště tehdy, jde-li o rekreační pozemek v zajímavé lokalitě. V takovém případě trávíte prakticky od jara do podzimu za vlídného počasí většinu času venku a domů chodíte hlavně přespat a kvůli stravování a hygieně. Interiér mobilních dřevostaveb se využívá v největším rozsahu v zimě, kdy potřebujete mít kolem sebe bezpečné zázemí a také nějakou vhodnou činnost ve chvílích volna, jako je četba knih, pěstování pokojových rostlin, hudba, výtvarná činnost a další koníčky a zájmy.

zelenina ze zahrádky

Pořiďte si akvárium

Akvaristika je nádherné hobby a v mobilní dřevostavbě ji můžete provozovat naprosto bez problémů. Je k tomu zapotřebí pouze trocha trpělivosti a z technického zabezpečení jen zdroj vody, pevný stojan na akvárium, malý vzduchovací kompresor, kvalitní osvětlení a topné tělísko. Zaběhnuté akvárium vás dokáže zabavit na dlouhé hodiny a vyžaduje jen minimum času na údržbu. Mnoho akvaristů vám potvrdí, že je to lepší než televize, ostatně televizní zprávy a většina pořadů vám energii spíše odeberou, než aby vás nabíjely pozitivitou. Pohled do akvária vás naopak může zbavit depresí a splínů, příjemně vás naladit a povzbudit.

Vytápějte dřevem

Mobilní dřevostavby nabízí jedinečnou možnost vyzkoušet vytápění dřevem v krbových kamnech. Ušetříte tím spoustu financí za dodávku tepla a zároveň si uvědomíte, že je to docela jiný druh tepelné energie, než jaký proudí z klasických radiátorů či přímotopů. Výhodné je i to, že přípravou otopu posílíte vlastní zodpovědnost a zlepšíte si i fyzickou kondici, dřevo také voní, je to přírodní materiál, takže jste tím zas o krok blíže sami sobě.