Prostěradlo pro klidný spánek

Prostěradla patří neodmyslitelně do každé domácnosti. Používáme je denně, abychom si znečistili matrace, ale také poskytují příjemnější pocit při spaní. Prostěradlo patří mezi ložní prádlo, které má doma každá rodina. Historie je tak dlouhá, že není ani uvedeno, kdy se vlastně prostěradla začaly používat. Vždy se dávalo na matrace něco, aby se lépe leželo a bylo to pro spáče pohodlné. V dnešní době je mnoho druhů různých prostěradel a je opravdu z čeho vybírat. A to nejen materiálově, barevně, ale také tím, jak dané prostěradlo drží na posteli nebo jeho rozměrem.

postel

Pokud se nejprve zaměříme na velikost můžeme sehnat od těch nejmenších do dětských postýlek, přes o něco větší do dětských postelí až po klasické v rozměru 90×70 cm. Pokud máte dvojpostel volíme 180×140. Některé postele jsou atypické nebo spíše větší, a tedy i rozměry prostěradla musí být větší. Můžeme se dostat až na rozměry 240x200cm.

Pokud bychom se podívali na materiál máme opět velkou možnost výběru. Ať už se jedná třeba o prostěradlo froté tmavě hnědé Levnaprosteradla, nebo bavlněné napínací. Na trhu, ale dostaneme prostěradla plyšové, která jsou velmi příjemně v zimě, neboť působí jak plyšová deka. Výjimkou v nabídce nejsou ani saténová prostěradla. A co barvy? Tak si můžete být jistí, že na trhu seženete, jakou barvu si usmyslíte.

prostěradlo

Kde koupit prostěradla?

Nákup prostěradla lze nejen v obchodě, ale existují i speciální obchody pouze s ložním prádlem, kde Vám z obrovské nabídky budou oči přecházet. Pokud, ale neradi chodíte do obchodu můžete si prostěradla a jiné ložní prádlo zakoupit v různých e-shopech. Vždy tam najdete nejen popisek, který obsahuje materiál, z kterého je vyrobeno, ale také rozměr a ty nejlepší e-shopy rovnou nabídnou i radu, jak dané prostěradlo prát nebo třeba rasu, jak takové prostěradlo po vyprání hezky poskládat.