Máte doma prvňáčka?

Máte doma natěšeného prvňáčka, který se nemůže dočkat prvního září? To už určitě máte koupenou aktovku, pouzdro, nové přezůvky a spoustu dalších potřeb, koupených v papírnictví. A s největší pravděpodobností jste museli udělat úpravy dětského pokoje, aby zařízení vyhovovalo potřebám malého školáčka.

Dětský pokoj by měl být vymalovaný veselými barvami. Žlutá a oranžová jsou asi nejčastěji používané. U malých dětí můžeme stěny oživit i obrázky, které jsou přímo namalované na zdi, ale pokud chystáme pokojík pro školáčka, měli bychom už pokoj zařizovat trochu „dospěleji“. Prvňáček si jistě ještě bude i hrát, takže pokud máte na podlaze koberec s obrázky cesty, na kterém si děti hrají s autíčky, není nutné to vyměňovat. Určitě se bude hodit i dětský sedací vak Beanbag.cz, na kterém mohou děti sedět a třeba se i učit první písmenka nebo číslíčka.

prvňáček

Co v dětském pokojíčku nesmí chybět stůl a židle. Kde jinde by se měl váš školáček učit psát první písmenka, počítat první příklady a zároveň to bude prostor, o který se bude muset sám starat a udržovat na něm pořádek. Máte-li dvě děti školou povinné, je-li to jen trochu možné, pořiďte jim dva stoly, ušetříte si spoustu starostí.

Pokud vaše dítě mělo do teď volnější režim, co se týká doby, kdy má jí t do postele, je začátek školního roku tím pravým okamžikem, kdy jim nastartovat nová pravidla a stanovit pravidelný čas pro večerní rituály, jako je sprcha a odchod do postele.

školák

Začít chodit do školy, to je pro dítě velká zátěž, končí mu doba volnosti a začínají povinnosti. Určitě mu budete chtít mu to co nejvíce ulehčit a přestavění dětského pokojíku je jedním z prvních kroků. Pak vás čeká každodenní kontrola domácích úkolů a společné učení, ale stále je to doba, kdy je vaše dítě ještě hravé a bude rádo, když mu dopřejete čas na hraní si s jeho oblíbenými hračkami.