Komu můžeme svěřit vedení účetnictví Praha

Lidé mají rádi ve všem pořádek. I proto existuje tolik pravidel, kterými se musíme v běžném životě řídit. A pro právnické subjekty to platí také. A mezi jednu z jejich povinností je řádné vedení účetnictví a posílání účetní uzávěrky na patřičná místa.

Ovšem v současné době je celý proces poněkud složitější, než udělání tabulky příjmů a výdajů a jejich porovnání. I proto je požadováno, aby tato práce byla provedena vystudovanými účetními, kteří se v celém systému vyznají.

provádění účetní uzávěrky

Problém však je, že zdaleka ne všechny firmy si mohou dovolit zaměstnat účetního na plný úvazek. To platí zvláště pro ty menší, především pak ty v našem hlavním městě, kde jsou ceny i mzdy přeci jen nejvyšší. Přesto však musí být i zde vedení účetnictví Praha prováděno v souladu se zákonem. Jak to tedy vyřešit?

V podstatě jsou zde dvě možnosti. Tou méně využívanou je najmutí účetních pouze na dobu uzávěrky. Toto řešení je však nepopulární, neboť jen málo lidí je ochotno najít si práci pouze na měsíc či dva, zvláště pokud mají účetní vzdělání.

program na účetnictví

Mnohem častější je svěření celé věci externím firmám, specializovaným právě na účetnictví. Funguje to poměrně jednoduše – v daném termínu jim klient dodá veškeré potřebné podklady a oni na jejich základě vypracují účetní uzávěrku.

Samozřejmě se někomu nemusí líbit, že dává veškeré doklady do rukou cizích lidí. Avšak zaměstnanci těchto účetních firem mají v pracovní smlouvě mimo jiné také paragraf o mlčenlivosti, který jim zakazuje prozrazovat cokoliv o svých klientech. To vše se navíc ještě zpřísnilo se zavedením GDPR. Proto nemusíte mít obavy, že to, co jim poskytnete, bude zneužito.

Počítat však musíte také s tím, že za svou práci budou chtít zaplatit. Cena se bude samozřejmě lišit podle množství dodaného materiálu i toho, jako moc na ni spěcháte. I proto se nevyplatí vše nechávat na poslední chvíli.

Důležité však je, že řešení zde existuje, a nikdo tedy nemá důvod jej nevyužít.