Finanční problémy by mohla vyřešit 100% hypotéka

Mnohdy jsou skutečně dny, které bychom nejraději vymazali ze svého života. Je v podstatě jedno, zdali za tím stojí nedorozumění, nemoc, úraz, finanční krize nebo případně něco ještě horšího. Také situace nás mohou dostat do velkých problémů a mnohdy těžko hledáme pomocnou ruku. Dokonce se týká i běžných záležitostí jako je vlastní bydlení. Stačí, když se musíme vystěhovat z podnájmu, protože majitel bytu si to tak přeje. Další podnájem se nemůže sehnat. Řešením by byla koupě vlastní nemovitosti, ale zpřísnění podmínek na požadovaný finanční obnos je snad nemožné získat. To je vskutku jednoduché. Dříve byly úvěry dostupné velmi snadno a dokonce v plné výši požadované částky. Během dvou let se ale hodně změnilo.
několik myšlenek
2016 – Česká národní banka přichází s nařízením – v žádném případě se nebude poskytovat 100% hypotéka. Banky mohou nabízet pouze LTV (loan to value) – 95%.
2017 – ČNB opět přitvrzuje a to na LTV maximálně v hodnotě 90%.
2018 – další nařízení přichází v podobě DTI (Dept-to-income) 9 a DSTI (Debt-servise-to-income) 45%.
DTI je poměr mezi výší hypotéky a ročním příjmem klienta. Bohužel se zde nepočítá pouze hypotéka, ale také veškeré ostatní dluhy, které má člověk uzavřené. Tady je mnohdy zakopaný problém, proč se klienti banky nedostanou dál. Čistý měsíční příjem se pak vynásobí 12 a ještě koeficientem 9. To ale není ještě konečná. Posuzuje se bonita, záznamy v registru atd.
DSTI je poměr mezi výší měsíčních splátek hypotéky a čistým měsíčním příjmem. Tudíž měsíční splátka nesmí přesáhnout 45% měsíčního čistého zisku.
otazníky nad chlapem

Je jednodušší cesta

Samozřejmě, že každý se nejprve vydá do své banky, než začne vůbec hledat jiné možnosti. Přesto ty nejjednodušší cesty máme před sebou, jen je nevidíme. Nebankovní společnost, má skutečné a rychlé řešení pro své klienty. Cesta získat to, co potřebujeme, není tak složitá, dokonce ani nemusíme využít hypotéku na stavbu domu nebo koupi bytu, ale je možné si zaplatit věci, které tíží nebo které se na nás nahrnuly pod nějakou tíhou životního běhu. Ani posouzení a řešení netrvá dlouhou dobu,
info na dlani
Spíš naopak, kde my řešení již nevidíme, tak specialisté si s tím snadno poradí a připraví pro nás přesně takový úvěr, jaký bude pro nás snesitelný a vysvobozující. A to za zkoušku přece stojí!