Co do moderního interiéru nepatří

Pod pojmem moderní interiér si každý vybaví něco jiného. Někoho fascinuje jednoduchost, funkčnost, jiného zase barevnost a útulnost. Ať už vybavíte domov rustikálním, dobovým, nebo třeba moderním nábytkem, jsou v bytovém designu prvky, které už jsou zastaralé, a je třeba se jich co nejdříve zbavit. Chcete-li tedy dát vašemu domovu nový kabát, zkuste se inspirovat v katalogu o bydlení, nebo požádejte o pomoc bytové designery ze společnosti ByDesign. Čemu se tedy vyhnout, a čeho se zbavit?

staré okno

Záclony a žaluzie

Ačkoliv správně zvolené závěsy mohou dodat domovu dojem útulnosti, a mohou působit stylově, nebo dokonce i luxusně, klasickým bílým záclonám je lepší se vyhnout. Naše babičky je pravidelně věšely do oken, avšak nyní už je tento prvek nemoderní, a působí spíš retro dojmem. Rovněž pak okenní žaluzie, které se dříve využívaly, nejčastěji vsazené mezi okenní tabulky. Ideální volbou budou moderní svislé žaluzie, nebo rolety noc a den.

Ubrus

Ani ubrus na stole nebude vypadat dobře, pokud netoužíte po designu alá prázdniny u babičky. Pokud máte například skleněný stůl, nebo jen chcete desku chránit, můžete zakoupit designové podložky pod talíře, a podtácky.

háčkovaný ubrus

Velké koberce

Koberce přes celou místnost už jsou rovněž poněkud zastaralé. Nemluvě o jejich nepraktičnosti, a náročné údržbě. Podlahy vypadají lépe, ať už volíte lino, plovoučku, nebo dlažbu. Můžete si zařídit podlahové vytápění, nebo vinylovou podlahu, která nestudí. Kusové koberečky jako takové však mohou být skvělým doplňkem každého pokoje, a pokud se vám podaří je správně sladit se zbytkem místnosti, jsou pak skvělým designovým prvkem.

Textilní visací lustry

Dalším nemoderním prvkem jsou pak visací lustry s textilním stínidlem. Moderní osvětlení obvykle tvoří materiály jako plast, sklo, kov, nebo dřevo, které lze kombinovat tak, aby doplňovaly styl domácnosti, a přesto nepůsobily kýčovitě.