Budujeme zimní zahradu

Mít tak zimní zahradu! Dát si tam krásné rostliny, nábytek https://www.drevenynabytek-borovicemasiv.cz/nelakovany-nabytek-masiv, doplňky, třeba i akvárium nebo klec s ptáky. Pak tam v klidu trávit čas odpočinku s rodinou nebo relaxovat jen sami. Proč si tento sen nesplnit? Pokud máme dostatečně velký pozemek a samozřejmě finančních prostředků, tak jdeme do toho!

zimní zahrada

Toto si rozmyslíme předem!

  1. jak bude velká a jaký bude mít tvar (myslíme na to, aby vypadala hezky a vkusně i zvenku, na obytnou část domu navazovala přirozeně)
  2. na kterou světovou stranu bude orientovaná (odborníci doporučují jihovýchodní nebo jihozápadní orientaci)
  3. zda ji hodláme využívat celoročně
  4. co tam hodláme pěstovat nebo chovat

Provedení konstrukce necháme odborníkům!
Není to práce jednoduchá ani bezpečná, proto patří zásadně do rukou profesionálům. Ušetříme tak mnoho času i peněz. U nových domů je součástí projektu. To je ideální. Přistavit ji k domu stávajícímu je ale samozřejmě (pokud je na pozemku dost místa) také možné. Nejméně nákladné jsou konstrukce z plastu. Hodně odolné a zároveň lehké jsou hliníkové. Dřevěné zase působí nejvíce přírodně. Každý si po poradě s odborníky jistě vybere tu pravou pro jeho dům.

Vybíráme vhodné rostliny!
Do zimních zahrad je nejvhodnější umisťovat rostliny subtropické a tropické. Ty vyžadují teplotu okolo 20ºC a vyšší vzdušnou vlhkost. Velice oblíbené jsou ibišky, orchideje a begónie. Dle se zde daří citrusům, fíkusům, banánovníkům a některým druhům kaktusů i jiných sukulentů. Zimní zahrada je také dobrým zimním stanovištěm pro venkovní nemrazuvzdorné rostliny.

nábytek

A vhodný nábytek!
Správně vybraný nábytek interiéry zimních zahrad skvěle doladí. Vybrat si můžeme z velké nabídky různých křesílek, pohovek, stolků i jiných kousků. K nim přidat i vhodné doplňky (např. polštáře, dekorace). Nábytek je k dostání v mnoha materiálech, provedeních i barevných variantách. V zimních zahradách je nejčastěji dřevěný, kovový, plastový, ratanový a různé kombinace těchto materiálů. Když chceme nábytek ze zimní zahrady v létě používat venku, nezapomínáme volit vzhledem ke snadnější manipulaci kousky lehké!