Poznejte České Budějovice z výšky

Poznat České Budějovice více do hloubky již zatoužilo mnoho lidí před vámi. Využili k tomu vhodné příležitosti na procházkách městskou památkovou rezervací a jistě si neodpustili zavítat alespoň do některých interiérů měšťanských domů na náměstí Přemysla Otakara II., anebo v bočních uličkách, kde sídlí restaurace, kavárny, cukrárny či prodejny suvenýrů a dalšího rozmanitého zboží.

Hluboká nad Vltavou

My bychom vás tentokrát poté, co si zajistíte levné ubytování České Budějovice, chtěli zlákat k poněkud odlišnému pohledu na město – z výšky.

Černá věž – vystoupat po schodech uvnitř Černé věže až na její vrcholový ochoz se každému asi chtít nebude, ale stojí to za to. Máte odtud jako na dlani pod sebou nejen samotné náměstí s měšťanskou zástavbou na soutoku Malše a Vltavy, ale dohlédnete i k nejvyššímu vrcholu Blanského lesa – Kleti.

Rožmberk nad Vltavou

Kleť – výstup na Kleť byste si rovněž neměli nechat ujít. Krajina Blanského lesa je natolik zajímavá, že před vámi uhranula již tisíce návštěvníků. Ti se na Kleť vypravují znovu a znovu, protože touží prožít něco podobného, co tu objevili poprvé. Doporučujeme vydat se na Kleť za slunečného počasí a dobré dohlednosti, bez nízké oblačnosti.

Bezpilotní dron – obrovským hitem současné doby jsou bezpilotní drony. Chcete-li si jej také pořídit, vydejte se s ním právě sem. Českobudějovicko a nedaleké Třeboňsko, Novohradské hory, Šumava a Českokrumlovsko budou jistě natolik lákavými cíli, kde lze nafilmovat úchvatná videa a poskytnout je pak třeba lidem na sociální sítě.

Vyhlídkové lety z letiště Hosín – areál malého sportovního letiště nalezete nedaleko Hluboké nad Vltavou. Pořádají se tu vyhlídkové lety, ovšem měli byste si let nejprve včas zarezervovat. Lety se plánují nad těmi nejvíce atraktivními místy, jako je zámek v Hluboké, zámek a rybník Svět v Třeboni, českobudějovické historické centrum anebo zámek v Českém Krumlově či hrad Rožmberk nad Vltavou.