Pěkné brýle


Když jsem začínala opravdu špatně vidět, tak mě to docela zarazilo. Opravdu jsem si nedokázala představit, že bych nosila brýle. Protože mě to vždycky obtěžovalo. Neměla jsem ani moc ráda sluneční brýle, protože mě to prostě vadilo na očích. Protože když jsem potom třeba sundala sluneční brýle, tak mě potom velice vadilo to, že jsem potom viděla docela špatně, že to byl veliký šok pro oči, když jsem sundala brýle a potom jsem viděla normálně denní všední světlo. A nakonec to tak dopadlo tak, že jsem jednoho dne jednoduše musela jít k oční lékařce. I když se mi tam nechtělo a nechávala jsem to až na poslední chvíli, tak se nedalo vůbec nic dělat.

Nosím brýle.

Proto jsem si řekla, že opravdu nejlepší bude, když nebudu dále váhat a půjdu k očnímu lékaři. I když jsem tam šla, tak mi lékař řekl že už je pozdě. Že už mám oční vadu, kdy už nebudu moct perfektně vidět. I když mi to moc neomezuje na životě, tak špatně se mi čte anebo vidím rozdvojený obraz, když se koukám na televizi. Dostala jsem tedy dioptrické brýle, které také korigují to, abych neviděla dvojitě a rozmazaně. A musím uznat, že tyto dioptrické brýle mi opravdu hodně pomohly. A také jsem byla potěšená, že mi lékařka dala pouzdro na dioptrické brýle. Tedy nepřímo lékařka, ale ta společnost, která právě vedle lékařské ordinace dělá dioptrické brýle.

Už lépe vidím.

A řeknu vám, že když máte kvalitní pouzdra na dioptrické brýle, tak uděláte jedině dobře a máte veliké štěstí. Protože například mě osobně se vždycky kolikrát stalo, že jsem si třeba omylem rozsedla dioptrické brýle. A tedy jsem měla dioptrické brýle do školy, kdy jsem potřebovala zaostřit zrak, ale potom se mi to zlepšilo. Bohužel ale později, po několika letech, se mi zase oči zhoršily. I když jsem chodila na různé vyšetření, tak mi nikdy nic závažného nezjistili, což jsem byla velice ráda. Takže jsem od té doby, kdy jsem byla u očního lékaře, musela nosit dioptrické brýle. Pořídila jsem si také nakonec troje pouzdra na dioptrické brýle, protože pouzdra velice ráda měním, protože když mám třeba letní šaty, tak si vezmu krásné žluté pouzdro na dioptrické brýle. Tyto pouzdra měním také podle nálady.