Móda patří i do škol

Kdo se neobléká do módních trendů, nepatří mezi partu, klidně se může stát, že se s ním většina dětí ve třídě nebaví. Starší generace teď možná kroutí hlavou, ale ti mladší vědí, že je to pravda. Módní trendy prostě do škol patří, nikdo s tím nic nenadělá.

A děti nejsou módou ovlivněné jen tak, že by byly tak strašně jiné než jejich rodiče, to rodiče z nich mnohdy dělají modelky, hlavně pak z holčiček, ale ani chlapci nejsou v mnoha případech výjimkou. Co se pak děje:

–      Děti nevypadají jako děti, ale jako naše zmenšené kopie.
–      Přicházejí o moc pěkný dětský kus života, protože se snaží se vyrovnat dospělým příliš brzy.
–      Díky tomu pak mohou působit také velmi nafoukaně a nadřazeně nad těmi, které třeba na takové oblečení nemají dostatek financí. Tedy, spíš jejich rodiče. Vyvolává to pak mezi dětmi zbytečnou rivalitu. I proto se na některých zahraničních školách kloní k uniformám. Na takových školách jsou si totiž všichni rovni.
–      Děti, které nejsou oblečeni do posledních módních trendů, jsou také často šikanováni. Nesou si toto pak i klidně po celý život.
–      Je vážně nutné, aby děti nosily do školy oblečení s viditelnými značkami? Jistě není, ale ten, kdo ho má, je obdivovaný a mezi ostatními dětmi oblíbenější. Když ž si ale rodič nemůže pomoci a potrpí si na to, aby jeho dítě chodilo oblečené v nejnovějších módních trendech a značkovém oblečení, nechť ho děti nosí, když jsou s rodiči.

Pokud ale chodí takto oblékaný i mezi své vrstevníky, velmi tím ubližuje dětem, které takto oblečeni nechodí, ale také jeho rodičům. Jako by na ně někdo volal, že vydělávají moc málo a nemají na to. Může to způsobit i velmi těžké psychické újmy.

Rozumný rodič se nad výše uvedenými písmenky rozhodně zamyslí, pokud je to vůbec potřeba, pokud se již ohleduplně k ostatním automaticky nechová. Pomáhá také zkusit si představit, že jsme na místě těch, kteří na drahé oblečení jednoduše nemají tolik peněz. Jak byste se asi cítili vy, být na jejich místě?