Kvalitní nadčasový nábytek, který umí vytvořit atmosféru

Romantická atmosféra nemusí být nutně jen na jihu Francie, ale můžete si ji vytvořit ve vašem domově. Stačí zapátrat a pořídit si stylový nábytek třeba do ložnice. K takovému nábytku patří samozřejmě dřevo, kvalitní řemeslné zpracování po vzoru starých mistrů a pastelové odstíny.

provence3

Úchvatná krajina a nezapomenutelné vůně Provence z této oblasti jihovýchodní části Francie dělají ikonu romantického stylu, a proto není divu, že si lidé v tomto stylu zařizují doma bydlení i tisíce kilometrů daleko od místa, kde se inspirovali. Představte si rustikální statky, posazené na slunných polích pšenice a levandule s charakteristickou vůni a jemnou chuť vín vyzrálých ve stoletých dřevěných sudech dotvářejících nenapodobitelnou atmosféru Provence. Krása tohoto kraje a rustikální jednoduchost krajiny mohou každý den ožít ve vaší domácnosti, když si kousek Provence vytvoříte doma.

nightstand_bedroom_bedside_cabinet Cropped

Nábytek ve stylu Provence

Stylový nábytek se vyznačuje kvalitními přírodními materiály a řadou velmi jemných barev od nadčasové bílé až po pastelové odstíny od pískové po šalvějovou a samozřejmě že prim hraje barva levandule. Nejpoužívanější dřeva jsou z topolu, borovice, břízy a dubu. Z nich vzniká nábytek jednoduchých lineárních tvarů, který vypadá, že pochází z venkovského statku, obklopeného přírodou. Trocha ošumělosti dodá nábytku ten správný styl. V takovém prostoru by neměly chybět květinové vzory.

Právě stylem této oblasti se inspirovala celá řada umělců, od básníků až po slavné malíře, jako byl Vincent van Gogh nebo Paul Cézanne. Tak proč se bránit vytvořit si kousek romantiky právě doma v ložnici. Můžete začít třeba pořízením nočního stolku provence. Když oceníte poctivou kvalitu řemeslné práce, určitě se nezastavíte u nočního stolku a pořídíte si další kvalitní a velice stylové kusy nábytku, které udělají z vašeho domova nevšední místo, kam se budete vždy rádi vracet. Jde o nábytek, který bude díky kvalitě použitého materiálu a poctivému zpracování sloužit i několika generacím.