Co je mini fuzz pedal

Být amatérským hudebníkem je poněkud náročnější, než pouze nazkoušet písničku a stoupnout si na pódium. Je sice pravdou, že většina z nich používá repertoár nejrůznějších jiných interpretů namísto své vlastní tvorby, avšak to neznamená, že by to byl snadná proces.

Danou písničku je totiž nejprve potřeba upravit a přizpůsobit možnostem dané kapely. To se obvykle provádí na počítači s pomocí nejrůznějších hudebních programů a samozřejmě také potřebného hardwaru.

hudba1

Jednou z věcí, které jsou k tomuto procesu potřeba, je i zařízení k vytváření nejrůznějších hudebních efektů. Stačí si totiž například uvědomit, kolik písniček je podbarveno basovými tóny a kolik je v amatérských (ale i profesionálních) kapelách basistů.

Příkladem takového přístroje je i mini fuzz pedal. Ten slouží právě k vytváření nejrůznějších především fuzz efektů. Ty totiž patří v hudbě k těm nejpoužívanějším, a je tedy pochopitelné, že existuje více přístrojů, které jej dokážou vytvořit.

Samozřejmě, jak již název napovídá, jedná se o zmenšenou verzi. Ta oproti té klasické nabízí poněkud méně možností, ovšem je pravdou, že pro naprostou většinu potřebné práce plně postačuje. I proto většina kapel volí právě toto řešení.

Výhodná je také menší velikost a tím i snadnější manipulace. Díky tomu jej lze snadno převézt na místo produkce a zakomponovat jej tak, abychom jej mohli používat a přitom nenarušovali vzhled scény.

hudba4

Samozřejmě je také nutné poznamenat, že i cena patří mezi rozhodující faktory. Ta je, především vzhledem k poněkud omezenějším možnostem, ale i menší velikosti, nižší než u klasického typu. Díky tomu je tento typ pedalu finančně dostupnější širší skále muzikantů.

V současnosti je jasné, že se nejen amatérští muzikanti bez těchto přístrojů neobejdou. Díky nim mají mnohem více možností, co se přípravy kvalitní produkce týče. A to je velmi důležité, neboť tak je mnohem pravděpodobnější, že se vystoupení bude lidem líbit. A pokud se bude líbit, je pravděpodobné, že právě tuto kapelu pozvou znovu. A to je hlavním cílem.